Zdobycze technologiczne medycyny estetycznej

Współczesne narzędzia i metody wykorzystywane w ginekologii i medycynie estetycznej dają doskonałe rezultaty i są stale unowocześniane. To sprawia, że coraz więcej pacjentów skłania się ku skorzystaniu w dobrodziejstw medycyny estetycznej i coraz więcej lekarzy pragnie poszerzyć swoje umiejętności o dodatkowe kompetencje. Dominujące znaczenie mają medyczne wskazania do zabiegów służące podniesieniu komfortu życia pacjentów.

 

Wśród różnorodnych form terapeutycznych ciekawym rozwiązaniem jest laseroterapia, popularyzowana w medycynie od kilkudziesięciu lat. Strumień światła stosowany w czasie terapii jest bardzo precyzyjny, dzięki czemu można dotrzeć do celu przez inne tkanki, nie uszkadzając ich. Ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne, dlatego metody pracy światłem są chętnie stosowane przez lekarzy i wybierane przez pacjentów. Światło w medycynie estetycznej wykorzystuje się w trzech zakresach: fale krótkie (ultrafiolet), fale widzialne (bliska podczerwień) oraz fale długie (daleka podczerwień). Laseroterapia może być stosowana do leczenia schorzeń dermatologicznych, fotoodmładzania, dermabrazji laserowej.

Zastosowanie laserów w ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny, która zwraca się ku użyciu technik laserowych. Zastosowanie tej formy terapeutycznej jest coraz bardziej popularne i chętniej stosowane w gabinetach zabiegowych ze względu na mniej inwazyjny, zachowawczy charakter działania wiązki światła i tym samym mniejsze ryzyko uszkodzenia tkanek. Wskazania do użycia laserów są medyczne (urologia) i estetyczne. Metoda ta sprawdza się zarówno przy zabiegach wysiłkowego nietrzymania moczu, jak i obkurczania pochwy, warg sromowych większych i mniejszych, oraz wybielania sromu.

Wypełniacze

Plastyka kobiecych narządów płciowych skupia się na poprawie komfortu i jakości życia seksualnego kobiet. Wypełnianie kwasem hialuronowym warg sromowych ujędrnia i nawilża oraz zwiększa ich objętość. Medyczne i estetyczne wskazania sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg.

Ginekologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu i funkcji kobiecych narządów płciowych. W oparciu o najnowsze badania, przy użyciu metody autologicznego przeszczepu tłuszczu koryguje zwiotczałość warg sromowych i pochwy, jest stosowana w celu rewitalizacji pochwy czy powiększenia punktu G.

Reimplantacja tłuszczu to nowoczesna i bezpieczna forma modelowania i korygowania warg sromowych i pochwy. Własna tkanka tłuszczowa to naturalny wypełniacz, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej organizmu albo odrzucenia przeszczepianej tkanki jest minimalne. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest najczęściej stosowanym w chirurgii plastycznej.

Zdobycze medycyny estetycznej – nie tylko dla kobiet

Obrzezanie to jeden z najstarszych zabiegów chirurgicznych wykonywany na całym świecie, który wykonuje się zarówno ze względów zdrowotnych, jak i kulturowych. Współczesna technika rozwinęła metody, dzięki którym zabieg ten jest bezpieczny, mniej inwazyjny i bolesny. Użycie lasera chirurgicznego w plastyce narządów płciowych męskich jest nowoczesną formułą, coraz chętniej stosowaną przez lekarzy i docenianą przez pacjentów.

Wielu mężczyzn w celu poprawienia komfortu i jakości życia seksualnego decyduje się na powiększenia członka. Zabiegowe powiększenie penisa kwasem hialuronowym lub własną tkanką tłuszczową jest mało inwazyjne, bezpieczne i skuteczne. Medycznym wskazaniem zabiegowym jest posiadanie tzw. mikroczłonka. Wskazaniem estetycznym – brak zadowolenia z wyglądu i wielkości penisa.

Powiększenie penisa za pomocą kwasu hialuronowego jest nieoperacyjną metodą zwiększenia długości i objętości członka. Zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Iniekcje z kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w ludzkim ciele nie dają efektu permanentnego, jednak stymulują produkcję kolagenu w komórkach prącia. Nawet po całkowitym wchłonięciu kwasu, rozmiar członka nie wraca do tego, sprzed zabiegu. Iniekcje nie powodują upośledzenia erekcji i nie pozostawiają blizn.

Niezmienna popularność botoksu

Wykorzystanie botoksu w medycynie estetycznej to jedna z najczęściej stosowanych metod na świecie. Botoks ma szerokie zastosowanie lecznicze, nie tylko estetyczne. Służy między innymi do korekcji zeza, leczenia migren i nadpotliwości. Daje doskonałe efekty przy leczeniu bruksizmu, korekcji uśmiechu dziąsłowego, zmarszczek szyi, linii marionetek, opadających kącików.

 

Co z tym tłuszczem?

Odsysanie tkanki tłuszczowej jest bardzo popularnym, skutecznym i bezpiecznym zabiegiem chirurgicznym. Do liposukcji konieczne są tępe kaniule i podciśnienie, które usuwa rozbity tłuszcz na zewnątrz. Na tkankę tłuszczową można działać metodą strzykawkową, ultradźwiękami, przy użyciu wibracji lub wiązki laserowej. Ta metoda modelowania sylwetki wiąże się z właściwym postępowaniem pooperacyjnym i rehabilitacją.

 

Zabiegi wykorzystujące naturalny materiał wypełniający pochodzący od pacjenta są najbezpieczniejszymi metodami korekty niedoskonałości. Przeszczep organicznych substancji jest najmniej inwazyjną metodą pod względem immunologicznym odpowiednią szczególnie dla alergików (biokompatybilność). Nie nastąpi też odrzucenie przez organizm. Naturalne komórki tłuszczowe nie zostaną odrzucone przez organizm i będą utrzymywały efekt znacznie dłużej od sztucznych wypełniaczy.

Komórki pobrane z miejsca, w którym występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, po izolacji i oddzieleniu komórek uszkodzonych poddawane są procesowi iniekcji w korygowane miejsce twarzy. Metodę tę stosuje się w celu przywrócenia równowagi rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i uzyskania młodszego wyglądu poprzez zwiększenie objętości tkanek.

 

Metoda wykorzystująca naturalny materiał wypełniający wzbogacony w komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe daje spektakularne efekty. Odpowiednio spreparowane osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet Rich Plasma -PRP) posiada kilkadziesiąt razy wyższe stężenie płytek krwi niż w samej krwi. Wówczas wzmożona produkcja czynników wzrostu pozwala na naturalną regenerację tkanki aktywując komórki macierzyste.

Osocze bogatopłytkowe podaje się techniką mezoterapii, wstrzykując je płytko pod skórę. Zabieg ten uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych, ze względu na stuprocentową biokompatybilność i immunologiczną neutralność. Udowodniono, że zabieg z użyciem PRP po uprzednim działaniu na skórę laserem frakcyjnym przyspiesza gojenie i poprawia końcowy efekt regeneracji i odmłodzenia skóry, której nadaje zdrowy i wypoczęty wygląd.

 

Terapii i technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej stale przybywa. Powiększa się również grono ludzi korzystających z nowoczesnych metod poprawy jakości życia i zdrowia. Bez wątpienia postęp i rozwój w tym obszarze gwarantują coraz lepsze i bezpieczniejsze rozwiązania.